POZNAN EUROPA PARK

Europa-Park to największy park rozrywki w Niemczech i drugi najpopularniejszy w Europie (ponad 5,5 miliona odwiedzin)! Znajdziecie w nim 18 krain tematycznych pełnych przygód, wrażeń i adrenaliny – Anglia, Artur w Królestwie Minimków, Austria, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia – Świat Dzieci, Islandia, Kraina przygód, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Rosja, Skandynawia, Szwajcaria, Włochy i Zaczarowany las braci Grimm. 

Na powierzchni 95 hektarów czekają na Was ogromne rollercoastery, przejażdżki rodem z bajek dla dzieci i atrakcje wodne z niespodziankami! Spośród 13 rollercoasterów warto zwrócić uwagę na kolejkę Silver Star, która od piętnastu lat pozostaje najszybszą w Niemczech. Nie można przejść obojętnie obok blue fire Megacoaster, w 2,5 sekundy rozpędza się do prędkości 100 km/h. Wodan – Timburcoaster to propozycja dla tych, którzy uwielbiają szybkie, drewniane przejażdżki. Na upalne dni polecamy wodne szaleństwo na atrakcjach Poseidon i Atlantica SuperSplash.

Przygotowano również szereg przepięknych pokazów. A na obiad zapraszamy do restauracji FoodLoop, gdzie zamówiony posiłek zjedzie do nas po specjalnych torach, pokonując niemałą pętlę! Jest to pierwsze tego typu miejsce na świecie. W 2015 roku park obchodził jubileusz 40-lecia istnienia. Niespodzianką było otwarcie Traumzeit-Dome „Beautiful Europe“, największego na świecie kina 360° z 11 ultranowoczesnymi projektorami i genialnym nagłośnieniem. W tym samym momencie Europa-Park został ogłoszony najlepszym parkiem rozrywki na świecie (według rankingu Golden Ticket Awards, aktualnie trzeci raz z rzędu). Na początku czerwca 2017 nastąpiła premiera Voletarium, największego „Latającego Teatru” w Europie!

TERMINY WYJAZDÓW (2018 rok)

01-03 czerwca
05-07 października

PROGRAM RAMOWY

 • 1 DZIEŃ – wyjazd z Poznania w piątek o godz. 17:00. Przejazd przez Kościan, Rawicz, Wrocław i Legnicę
 • 2 DZIEŃ – przyjazd do Europa-Parku około godz. 8:00. Zabawa w parku rozrywki do godz. 20:00*. Zbiórka przy autokarze. Wyjazd w drogę powrotną
 • 3 DZIEŃ – przyjazd do Poznania w godzinach porannych, około godz. 10:00

*w przypadku przedłużenia godzin otwarcia, wyjazd po zamknięciu parku

CENA OBEJMUJE

 • transport autokarem klasy LUX (klimatyzacja, barek, DVD, WC)
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • opiekę pilota

CENA NIE OBEJMUJE

 • biletu wstępu do Europa-Parku w cenie 49,50€, płatne u pilota w autokarze

INFORMACJE DODATKOWE

 • opcjonalne ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych – 40 zł/osoba
 • opcjonalne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości rezerwacji
 • wymagane dokumenty – dowód osobisty lub paszport
 • dla grup istnieje możliwość organizacji wyjazdu w dowolnym terminie – zainteresowane osoby prosimy o kontakt